30 Eylül 2009 Çarşamba

Adrian Smith'in Gizli Marifetleri


Metal dünyasının dev ismi Iron Maiden'ın her bir üyesinin aslında ne kadar çok yönlü ve egzantrik karakterler olduğu, grubun fan'ları tarafından bilinen bir noktadır. Bruce Dickinson'ın pilotluğu ve radyo programcılığı, Dave Murray ve Nicko McBrain'in golf tutkuları, Steve Harris'in futbol geçmişi ve yeteneği, Janick'in sosyologluğu ve Adrian Smith'in balıkçılık ve tenis tutkusu bu noktamızı kanıtlamada yeterli oluyor.
Halihazırda, dünyanın en iyi rock gitaristleri arasında bulunan ve Wasted Years gibi anıtsal bir Maiden parçasını besteleyen bu yetenekli adam, en son gündeme müzik dışındaki tutkusu olan balıkçılıkla geldi. Smith, şu an İngiltere'deki balık sezonunun en büyük kefal balığını yakalamış olmanın tadını çıkarıyor. Bu başarısı, onu kendi halindeki İngiliz balıkçılık dergisi Angler's Mail'ın kapağına da çıkartmış durumda. Öte yandan Iron Maiden'ın resmi web sitesine göre Maiden fanları, kapakta kahramanlarının fotoğrafını görünce dergiyi, tarihinde hiç görmediği bir tiraj başarısına ulaştırmış! Dergi, aşırı talep nedeniyle tükendiğinden hiçbir mağazada bulunamıyor ve posta yoluyla sipariş gönderebiliyormuş.
Bize de buradan Adrian Smith'i kutlamak, muhteşem A Matter of Life and Death sonrası yeni albümlerini beklemek, 2008 turnelerini konu alan Flight 666 belgeselini biraz daha izlemek ve "Up the Irons" demek düşüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder