6 Ekim 2009 Salı

Brit'in Yeni Gözdesi: Deep PurpleBildiğiniz üzere ünlü Brit pop grubu Oasis'in baş şarkı yazarı Noel Gallagher, kardeşi Liam Gallagher ile bitmek tükenmek bilmeyen kavgalarının biri sonucunda gruptan ayrıldığını açıkladı. Noel Gallagher gruba döner mi, Oasis o olmadan yoluna devam eder mi sorularına cevap aramaya devam ederken, şöyle de enteresan bir haber var.

Grup içi kavgalar söz konusu olduğunda, zamanında Oasis'i arattırmayacak derecede aktif olan efsanevi Deep Purple, 29 ve 30 Ağustos'ta, yani Noel Gallagher'ın gruptan ayrılmasından hemen sonra, aslında Oasis'in çıkması gereken konserlerin zaman diliminde Oasis'in yerine performans sergilemiş.

Grup, The Kooks, The Hives ve Kasabian gibi alt gruplardan hemen sonra, tamamen Oasis fanlarından oluşan bir kitleye çalmış ve görünüşe göre herkes halinden de memnunmuş. Burada grubun basçısı Roger Glover'a bağlanalım: "...İnsanlar enerjik bir şekilde müziğimizle zıplıyordu..." Görünüşe göre Kasabian ve Kooks da konser boyunca sahne yanında grubu izleyip, konser sonrası grup üyelerine ne kadar etkilendiklerini bizzat belirtmişler.

Brit'i severiz de...
Er geç bir gün herkes klasik rock dinleyecek demiştik...

1 yorum:

  1. mıy mıy mıy müzikten sonra deep purple ilaç gibi gelmiştir

    YanıtlaSil