14 Ekim 2009 Çarşamba

Girişimci Matthias Jabs


1979'dan beri ünlü Alman hard rock grubu Scorpions'ın gitaristlerinden biri olan ve grubun Love at First Sting, Crazy World, Pure Instinct ve en son Humanity: Hour 1 albümlerinde çalan Matthias Jabs, 2008'de Münih'te MJ Guitars adlı bir gitar mağazası açtı hatta geçtiğimiz Mart ayında dükkanın birinci senesi şerefine dükkanda büyük bir parti ve jamsession organizasyonu düzenlendi.

Jabs'ın söylediğine göre dükkan tamamen gitar, bas gitar, amplifikatör ve gitar aksesuarları üzerine yoğunlaşan bir işletme. Eğer Scorpions turnede veya albüm kaydında değilse, Matthias Jabs'ı dükkanda görmek mümkün. Genelde vintage tabir ettiğimiz klasik, belli dönemlere ait, kupon gitarların yanısıra, Matthias Jabs modeli Dommenguet marka Gibson Explorer gövde gitarlar ve en önemlisi Jabs'ın kendi dizaynı olan Mastercaster gitarlar da dükkanda satılıyor. Yukarıdaki resimde üst sırada ve ortada yer alan mavi renkli gitar bir Mastercaster mesela. Bu satırların yazarının da bir dönem bir şekilde -fotoğraftaki renkte olmamak koşuluyla- almak istediği ama fiyatlarına erişemediği Mastercaster gitarlara özellikle dikkat.

Münih'e yolu düşenlerin gitar severlerin bakması, bir iki gitar deneyip, Matthias Jabs'ın bir acı kahvesini içip biz severlerinin selamını götürmesi vacip olur.
MJ Guitars'ın sitesi şu ara yenileniyor ama kısa süre sonra açılınca bakmakta fayda var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder