20 Ekim 2009 Salı

Gönüllerin Gitaristi


Çok ajite bir başlık oldu ama yine de Blackmore'u Fender.com'a verdiği son röportaj ile iyice bağrımıza basabiliriz sanırım.

Sürekli "huysuzdur, çekilmezdir" diye laf edilen Blackmore'un röportajındaki bir soruya verdiği cevap beni benden aldı. Her konsere 200-300 TL bilet fiyatı çakan ve bu yüzden bir rock konserini "sosyetik etkinliğe" çeviren sözüm ona, çakma organizatörleredir bu mesaj.

Mesajı Blackmore versin:

Soru: Siz ve Candice Night, konserlerinizin bilet fiyatlarının aileler için uygun olması konusunda ısrar ediyorsunuz, ayrıca, lokal barlarda da konser sonrası performanslar sergilediğiniz oluyor Bu ısrarınız neden?

Blackmore: Ben yaşlı bir insanım ve eski fiyatları da biliyorum. Bu yüzden bir markete gidip de fiyatları görünce ağzımın açık kalması bundan. Farklı ürünlerin fiyatları hep aşırı komik zamlarla yükseltildi ama insanlara ödenen maaşlarda bir farklılık yok. Bu durumda çoğu sanatçı, menejer veya konser mekanının fanları bu şekilde suistimal etmeye hakkı yok. Biz, sokaktaki normal adamın da konserlerimize gelip, konserimizin tadını çıkarmasını istiyoruz. Bunu da kendisi ve ailesi için konser bileti alabilmek için evini mortgage etmeden yapmasını istiyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder