7 Kasım 2009 Cumartesi

Bill Ward'dan Tavsiyeler- Havalı olmak zorunda değilsiniz. İçten içe acı çekerken ortalıkta pop star gibi gezmeyin.

- Turne başlamadan 2 ay önce antremanlara başlarım. Dayanaklılığımı arttırmak için yürüyüş yaparım, şınav çekerim. Konserlerden önce 20 dakika ısınma hareketleri yaparım ve masaj yaptırırım. Davulcular kaslarına ve kemiklerine dikkat etmeli. Bir üniversitenin üzerime sensörler takıp yaptığı inceleme sonucu, bir buçuk saatlik konserin 15 millik koşuya bedel olduğu ortaya çıkmıştı.

-Grubunuzun kıymetini bilin. Sabbath'la her çaldığımda kendimi evimde hissederim. Bir yandan işin tadını çıkarırken bir yandan da "belki de bu" son diyorum. O yüzden her konserin kıymetini bilerek çalıyorum. Bir gün öldüğümde sahnede ölmek isterim.

- İyi bir muhasebecinin yanında, iyi kontratlara imza atmaya bakın. O kadar çok şan şöhret istedim ki bedelini ağır ödedim. İmzaladığımız kötü kontratlardan çok çektik. Kendinize iki şeyi sağlamalısınız: özgürlük ve güvenlik. Ondan sonra çok sağlam bir logonuz olmalı ve hepsinden önemlisi harika parçalarınız olmalı.

- Bırakın seyirci istediğini yapsın. İster alkışlasın ister yuhalasın. Seyirciyle iletişim kurmak çok önemlidir. Bırakın tepki versinler.

- Turnedeyken gülün. En önemlisi kendinize gülün. Turnede eğleniyor olmanız lazım, her şeyin çok ciddi olmasına gerek yok. Müzik ciddi olabilir, etrafında dönen tartışmalar ciddi olabilir, ama gülünecek o aptal şeyleri bulmalı ve gülmeliyim. Yoksa orada olmanın bir anlamı yok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder