16 Kasım 2009 Pazartesi

Dream Theater - A.C.O.S


Ben henüz ergen bir veletken, Dream Theater'ı bana tanıtan albüm. Serviste benden ufak sınıfta olan bir elemanın, "Abi al bir de bunu dinle" diyerek elime ve sonrasında da emekter Sony Walkman'ime teslim ettiği ve bir daha da geri alamadığı, sessiz sedasız ama derinden vuran ara Dream Theater eseri, A Change of Seasons.

ACOS'ye aslında bir "albüm" demek doğru değil, albümden öte bir EP. İçinde 23 dakikalık orijinal bir kompozisyon ile Dream Theater'ın 1995 yılında efsanevi İngiliz caz klubü, Ronnie Scott's'ta gerçekleştirdiği, ağırlıklı olarak İngiliz grup ve müzisyenlerin parçalarının cover versiyonlarından oluşan bir konserin kayıtlarını barındırıyor.

Özellikle 23 dakikalık "A Change of Seasons" gibi bir şaheseri geçtim, kahramanlarımızın Elton John, Deep Purple, Led Zeppelin, Queen, Dixie Dregs (Bir Steve Morse hayranı olarak Petrucci mi bu parçayı cover'lamayı önermişti acep?) gibi "kallavi" grupların bir o kadar "kallavi" parçalarını muhteşem şekilde yorumlamaları bile albümü acayip bir eser ve DT severlerde bulunması gereken bir koleksiyon parçası kılıyor.

1997'de walkman'imde başlayan ACOS sevgim de, 2009'da arabamdaki teypte devam ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder