20 Kasım 2009 Cuma

Evlerin Yeni Neşesi: Class 5


Biz gitaristler, biraz çalmayı öğrenip de palazlandık mı, bir ton derdine düşeriz. Pedalıydı gitarıydı amfisiydi derken bir sürü para harcar ama arayışı hiç bitiremeyiz ki bence güzel bir arayış bu. Neyse, arayış devam ediyor...

Marshall, en son Class 5 adını verdiği, lambalı, 5 watt'lık mini bir amfi yarattı. Amfinin Marshall tarafından konumlandırılması, efsanevi Bluesbreaker amfinin küçük kardeşi olduğu yönünde...Eğer öyleyse, aman aman diyoruz, paraları biriktirmeye başlıyoruz. Tabii boyutları gereği, amfi bir nevi Fender'in klasik mini amfisi Blues Junior ile aynı pazarda rekabet edecek gibi.

Bu sevimliyi, favori gitaristlerimizden Joe Bonamassa, Londra'daki ünlü Ronnie Scott's'taki konserinde kullanmış. Ufak tefek bir amfi olduğundan 8 tanesini yanyana bağlayarak tabii. Hatta kendi dediğine göre bu amfiyi de çok sevmiş. Yine de ufak tefek olduğuna bakmayın, evde komşu ağlatan, provalarda davulcu kaçırtan, konserlerde de mikrofonlandığı takdirde seyirci çıldırtan bir kudrete sahipmiş kendileri.

Bu işin günahına gelecek olursak: İngiliz GAK sitesinde amfi 299 pound gibi görünüyor, Blues Junior ise 367. Amfi, en klas Marshall'larda olduğu gibi İngiliz malı. Amfinin Zuhal Müzik fiyatı da 1000 TL.

Amfi ile ilgili detaylı bilgiye buradan da ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder