8 Kasım 2009 Pazar

Jackson Adrian Smith


Bu satırların yazarı, dün akşamüstü itibariyle 3 aydır beklediği Jackson Adrian Smith San Dimas Dinky'i satın aldı. 3 ay önce denenmiş ve aşık olunmuş bu gitar ile ilgili ilk görüşlerim:

Gitar, görüldüğü üzere bir Stratocaster. Tek farkı, köprüde single yerine humbucker manyetik kullanılması. Abanoz klavye, tonu daha da sertleştiren bir unsur. Köprüdeki humbucker, DiMarzio Super Distortion ki Adrian'ın yıllardır Strat'larında kullandığı modeller. Orta ve eşik manyetiğinde ise Fender SCN Noiseless manyetikler var. Gitarda orijinal bir Floyd Rose tremolo sistemi bulunuyor.

Tonlar, tipik Strat tonu değil ancak hem temiz hem distortion seslerde oldukça iyi bir performans sunuyor. Bir Strat olarak bile hatırı sayılır güzellikte bir Strat. Kategori olarak ise Fender'in yıllar önce çıkarmış olduğu Richie Sambora Stratocaster ile kapışır.

Buradan Rock Okulu yazarları Derya ve Fatih'e, gitarın ilk heyecanını benimle paylaştıkları için teşekkür edeyim ilk elden. Adrian'ın da zevkine şapka çıkaralım ve gitarın videolarını ileride Rock Okulu'na koymak için okuyucularımıza söz verelim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder