5 Kasım 2009 Perşembe

Live Scenes From New York 2000


Dream Theater, Kevin Moore'un ardından klavye pozisyonu için müzikal kimyalarının uyuşacağı bir müzisyen bulamamıştı. Ta ki LTE projelerinde beraber çalıştıkları Jordan Ruddess gruba dahil olana kadar. Rudess'in doğru eleman olduğu, onunla beraber çıkarılan ilk albüm ile kanıtlandı: Scenes From a Memory.

Grup tarafından yazılmış basit bir hikaye, grubun müzikal zenginlği ile 90'ların en iyi konsept albümlerinden birine dönüşmüştü. Bazen canınız x grubunun, y albümünün, z şarkısını dinlemek ister, hemen açar dinlersiniz. Eğer grup Dream Theater ve albüm de SFAM ise albümü açar baştan sona dinlersiniz, sanki tek bir şarkı gibi.

Grup, bu hikayeyi ve müzikal ziyafeti çok sevdikleri New York şehrinde canlı olarak müzikseverlerle paylaştı. 2000 yılında gerçekleşen konserde müzikseverler SFAM'ı canlı olarak dinledi. Aynen olması gerektiği gibi baştan sona... SFAM'ın ardından grup efsane şarkılarını da çalmaya başlayınca, bu konser en çok sevdiğim ve en çok izlediğim konserler arasına girdi. Ancak birinci sıra halen Live Shit'e ait :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder