20 Kasım 2009 Cuma

Metal Horn'a Sahip Çık!


Metal Horn olarak bilinen ve kökenleri taa Ronnie James Dio'nun büyükannesine ve hatta İtalyan toplumuna kadar uzanan, bizdeki adıyla "metalci işareti"; metalin dev isimleri tarafından, son dönemlerde saçma sapan kişiler ve okazyonlarda kullanıldığı gerekçesiyle korumaya alındı. Tabii bu koruma ne ilk ne de son. 2005'te Metal Council adıyla toplanan ve içlerinde Lemmy, Geezer Butler, Jason Newsted'in de bulunduğu kadro, metal işaretinin alakalı alakasız her yerde kullanıldığını belirtmişti.

Şimdi de efsanevi Twisted Sister'dan Dee Snider, işaretin ne şekilde ve nasıl kullanılması gerektiğine dair bilgiler içeren bir web sitesi açtı.TakeBackTheHorns.com adresinde ikamet eden sitede Snider, bu hareketin tarihçesini, nerelerde kullanılması gerektiğini detaylı bir şekilde anlatırken; öte yandan hareketin sömürülme derecesinde kullanılması sorununun da altını çiziyor.

Son dönemde Amerikan ana akım kültürünün bu hareketi iyice öne çıkarmasıyla, anlaşılabilir bir tepki. Darısı, bizdeki Mor ve Ötesi konserlerinde Devil Horn yapan heyecanlı gençlerimizin başına.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder