17 Kasım 2009 Salı

Van Halen'dan İnciler


Eddie Van Halen, 2009 itibariyle yeni gitarını piyasaya, bu sefer Fender ile ortak kurduğu kendi markası EVH Gear adıyla piyasaya sürdü. Öncesinde Musicman ve Peavey gibi gitar markalarıyla kendi gitarlarının dizaynını yapan Van Halen, baktı ki olmuyor, sazı eline almaya karar verip, yıllardır gitarlarla edindiği deneyimlerini bu gitara döktü.

Gitar görüntü olarak üstadın önceki Peavey Wolfgang gitarına çok benziyor, neredeyse tıpatıp aynı ancak perdelerin paslanmaz çelik olması vs. gibi bazı ufak hoşluklar var. Gitarda benim hoşuma en çok giden özellik, gitarın köprüsünde ileri-geri hareket edebilen bir ufak kol ki bunun adı D-Tuna. Bu kolu geriye çekince gitarın en üst teli Re teline çekilebiliyor ve gitarın akordunu değiştirmek için gitar kulakçıklarını kullanmadan şıp diye düşük üst tel akorduna geçerek gitarınızı kamyon sesli bir aygıta sokabiliyorsunuz.

Ben gitarın en çok beyaz olanını beğendim (Gitar siyah, sunburst ve beyaz renklerde geliyor). Görüntü şahane, ekipman şahane, dizayn edenler de şahane. Ancak gel gör ki fiyat da şahane: 3000 dolar civarı.

1 yorum:

  1. Musicman Axis Modeli Bir Gitarı Vardı Van Halen ın Oda Güzeldi Aslında Ama Buda Ona Benzer Birşey Olmuş Zaten

    YanıtlaSil