18 Aralık 2009 Cuma

Frusciante Gitti


Geçen gün bir haber duyurmuş ve Frusciante'nin gitmiş olabileceğini belirtmiştik. Bu dedikodulara son noktayı da John Frusciante'nin kendisi koydu ve gruptan resmen ayrıldığını belirtti.

Frusciante, açıklamasında zaten gruptan 2008 yılında kafaca ayrıldığını ve bunu diğer arkadaşlarına da söylediğini, sonrasında da grupça bir dönem daha ara verdiklerini belirtti. Frusciante'nin, bu kararı ile ilgili grup arkadaşlarının da gayet anlayışlı olduğunu söyledi ve son noktayı koydu:

"Basitçe, müzikal arayışlarım beni başka bir yöne itti."

Bir önceki Frusciante haberini ve RHCP'nin Frusciante olmadan planlarını aşağıda okuyabilirsiniz:

"Red Hot Chili Peppers'ın içinden bir kaynak, gitarist John Frusciante'nin gruptan ayrıldığını kamuoyuna duyurdu. Kaynağa göre, Frusciante kendi solo projelerine yönelirken, gitaristin yerine RHCP ile önceden de çalışmış olan Josh Klinghoffer geldi.

Grup tarafından kesin bir açıklama yok. Öte yandan Wikipedia, Frusciante'yi ben baktığım sırada "Former members" bölümüne almıştı bile.

Şom ağzımı eşşek arısı soksun ama herşey nedense 1992'nin yeniden çevrimi gibi: Frusciante, gitar yeteneklerinin zirvesindeyken büyük grubu oynamaktan yorulmuş ve kendini evine kapatıp 6 yıllık bir yıkım sürecine girmişti. Grup da aradığını Dave Navarro ile bulamamıştı. İlk ayrılık, iki tarafa da yaramamıştı ama artık daha olgunlar, umarım iki taraf da aradığını bulur. Tabii eğer haberler doğruysa ve Frusciante gruptan ayrıldıysa..."

1 yorum: