14 Aralık 2009 Pazartesi

Metallica İstanbul: Bir Daha?


Metallica, "gezici festival" Sonisphere Festival'e katılacağını açıkladı. 16 Haziran'da Varşova'da başlayacak festivalin bir ayağı da 25-27 Haziran tarihlerinden bir tanesi olacak şekilde İstanbul. Öte yandan festival organizasyonu Romanya'ya da aynı günleri vermiş.

Kesinlik kazandı diyemeyiz ama içimden bir ses büyük ölçüde Metallica'yı bu yaz da ağırlıyor olabiliriz diyor a dostlar.

İlgili detaylar için Metallica'nın açıklamasını okuyabilir ve Sonisphere'in sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

9 yorum:

 1. Şu an için Sonisphere'in İngiltere ayağında da Iron Maiden'ın çıkacağına dair yorumlar var. Maiden, sayfasından "Watch this Space" notunu atarak, hayranlarına 9 Aralık akşamı (bu akşam) bir açıklama yapacağını duyurdu. Benzer bir açıklama da Sonisphere tarafından geldi.

  Ah bir de Maiden da Türkiye'ye gelse, ah ah..

  YanıtlaSil
 2. Bence başlık "Bir daha?" şeklinde olmalı zira resmi açıklamayı görmeden heveslenmek kalpleri kırabilir. :)

  YanıtlaSil
 3. Derya'nın haklı yorumu üzerine "Metallica İstanbul: Bir daha" başlığının sonundaki ünlem işaretini soru işareti ile değiştirdim.

  Gaza gelelim ama sonrasında hayal kırıklığı yaşamayalım. Ne de olsa şu an herşey kesin değil.

  Kesinleştiği takdirde bu soru işaretini yine ünlem olarak değiştiriyor olacağım.

  Rock Okulu'nu izlemeye devam edin.

  YanıtlaSil
 4. Iron Maiden heyecanlandırdı ama sadece İngiltere'dekine katılıyormuş sanırım. Bari Metallica yerine başka bir headliner ile geçiştirilmese bizimkisi, bir Rammstein veya Megadeth gibi grup asla tatmin etmez.

  YanıtlaSil
 5. Şimdilerde internete bakınca, başlığın sonundaki ünlemi iyi ki soru işaretine çevirmişim diyorum. İnternet, ekşi sözlük ve diğer bazı forumlarda, daha Metallica gelmeden, sevinç mesajları atılmaya başlandı.
  Eğer Metallica gelecekse harika ama organizatörler, bu ümitlenme -ki sadece Metallica ve Sonisphere sitesindeki varsayımlara dayalı bir ümitlenme şu an için- sonrasında başka grup getirir de Metallica'yı getirmezse muhtemelen baya büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşacaklar.

  YanıtlaSil
 6. Iron Maiden 2 konsere daha katılacak ama onlar da Ağustos'ta :(

  YanıtlaSil
 7. Sanırım bomba patlıyor yakında. Her yerde bangır bangır yazılıyor.

  YanıtlaSil
 8. "Scream for me İstanbul" diyorum tutturuyorum banane.

  YanıtlaSil