29 Ocak 2010 Cuma

The Cranberries Geliyor


Evet, gün geçmiyor ki memleketimizde yeni bir konser haberi açıklanmasın. Kenara para koyup yurtdışı kasarım, bir meydın yaparım falan diyorsunuz, sonra çat çat konser haberleri açıklanıyor Türkiye'de. Mevcut vergiler ve konserlerin kültür sanat değil eğlence aktivitesinden sayılması da bilet fiyatlarını organizatörlerin insiyatifi dışında da ayrıyetten yükseltiyor. Tek Metallica bileti 350 lira olduğunu düşünürsek, benim -neyse yarısı çıktı yurtdışı konser parasının- dediğim tutarın büyük kısmını Sonisphere için vereceğiz gibi. Eric Clapton ve Bob Dylan büyük isimler ama gideceğimi sanmıyorum, fakat buna giderim. Sonuçta büyüklük değil zevk en büyük kıstas.

Efendim resmi açıklama yok ama, The Cranberries geliyor hem de 2 konser için. İstanbul ve İzmir. 22-23 Temmuz tarihler. Tarihler güzel, haziran ayında bir yere sıkıştırsalardı bunu da fenalık gelecekti.

Bu arada ne oldu yahu bunlar dağılmamış mıydı, Dolores ayrılıp sonra solo takılmamış mıydı diyeneler de olacaktır elbet. Muhtemelen bu blog hayata geçmeden (hayata geçmek klişesini de kullandım ya artık vuuu) bir tarihti sanıyorum tekrar birleşme haberi geldi. Hatta şu anda ABD turnesindeler efenim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder