21 Şubat 2010 Pazar

Abbey Road Hakkında


Derya'nın haberini okudunuz. EMI, bence bir densizlik yaparak, yıllardır kendisine ait olan, bence o firmanın demirbaşı ve simgesi olan, Abbey Road stüdyosunu satıyor. Satma sebebi stüdyonun kendilerine yarattığı borçlar.

Şu ana dek okuduklarım, stüdyo arazisine talip olanların arasında bu araziyi "lüks apartmanlar" inşaa etmek üzere kullanacak emlakçıların bulunduğu. Umarım böyle birşey yoktur.

İngiliz toplumsal örgüt National Trust da binayı bir müzeye döndürmek için harekete geçmiş ve binayı satın alabilecek adaylar arasında. Söylentiye göre ünlü besteci Andrew Lloyd Webber de, EMI'ya 30 milyon pound teklif ederek, binayı satın almak ve olduğu gibi muhafaza etmek istemiş. Ancak EMI teklifi geri çevirmiş.

Ayrıca Save Abbey Road adlı bir kampanya da, stüdyoyu müze değil faaliyetine devam eden bir stüdyo olarak tutma derdinde.

Umarız, taa 1930'lardan beri süregelen, önce film müzikleri sonra da Beatles, Pink Floyd olmak üzere birçok efsanevi kaydın yapıldığı bu stüdyo olduğu gibi devam eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder