10 Şubat 2010 Çarşamba

Bilgisayarda Müzik


Bilgisayarda müzik yapmaya çalışan ve bestelerine can vermek için azimle uğraşan genç müzisyen adayları ile webde gezerken denk geldiğim bazı bedava yazılımların linklerini paylaşmak isterim:


1. Addictive Drums - XLN Audio firması Addictive Drums adlı sanal davul kit'inin bir demo versiyonunu sunmakta. Demo deyip geçmeyin, öyle "5 gün kullanın sonra patlayacak, her özelliği var ama arada bir bipleyip sinirinizi bozar" gibi dertleri yok. Tek sıkıntısı, full versiyonundaki kadar kit parçası ve midipak içermemesi.

2. Aradaz Free - Bu sayfanın sağ alt köşesine giderseniz orada çeşitli downlad linkleri göreceksiniz. bence bir tek şahıs tarafından geliştirilen tamamiyle bedava olarak toplumun hizmetine sunulmuş sanal amfi simülasyonları için hiç de fena değil.

3. GTG Synths - Yine bu sayfada da başka bir bireyin şahsi kullanımı için geliştirip sonra da topluma açtığı sanal synthesizerlar mevcut. Subtractive synthler, E-pianolar, hatta güzel bir hammond modellemesi bile var. Dediğim gibi bedava olarak sunulan ürünler olarak gayet güzel seçenekler. Sayfanın ortasındaki synth resmine veya soldaki vst plugins linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

4. Kjaerhus Audio - Bu firmanın da download sayfasında "free plugins" yazan bölüme giderseniz bir çok kaliteli effect'e erişebilirsiniz. Effectleri download ettiğinizde .zip dosyalarının içinden bir iki sayfalık kullanım klavuzlar ile beraber geliyorlar. Ayrıca herbirinde dahili presetler de mevcut. Tabi ki bunlar da bedava eklentiler.

Tabi ki bu linklerdeki sanal enstrüman ve efektlerle çok da profesyonel bir "sound" elde etmeyi beklememek lazım. Ama yine de demo kayıtlarınıza sıfır bütçe bedeli için güzel bir takviye.

;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder