11 Şubat 2010 Perşembe

Guthrie Govan


Bu da istek tavsiye yazısı. Geçen gün Derya, bir gitarist olarak bunu yazmamız gerektiğini söyledi ve ben de bunu gerçekten nasıl kaçırdığıma yandım.

Guthrie Govan, bir İngiliz gitarist. Sadece gitarist demek yetmez belki de, gitar üstadı, ustası, gitarı yaşayan biri olarak da adlandırılabilir kendisi. 1971 doğumlu bu bey, uzun saçları ve sakalları ile bir pir-i fani görüntüsündeyken çaldığı gitarı ile taa Guitarist dergisindeki köşesinden beri çalışını takip ettiğimiz de birisi. Özellikle hem işini iyi yapan, hem de bu işi başkalarına iyi aktarabilen Govan'ın Erotic Cakes isimli de 2006 tarihli bir solo albümü bulunuyor.

Umarım biz gitaristler, ileride böyle tatlı bir hoca ile çalışma fırsatı buluruz. Buyrun size bir iki videosu. Özellikle Suhr gitarının tonuna ve çok hoş bending'lerine dikkat! Cb1 Cold Winter Blues'daki performansta ise, bir tek Joe Bonamassa, anca bu kadar tatlı çalabilir Govan'ı saymazsak...Ve son video: Govan, Dizzee Rascal'ın Jools Holland'da söylediği parçasında çalıyor ki parça benim sevdiğim bir tarz olmamasına rağmen Guthrie'nin görev adamlığını nasıl yaptığı da görülmeye değer.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder