28 Şubat 2010 Pazar

Olympic Studios Satıldı


Abbey Road gidiyor derken, baskılar sonucu EMI U-dönüş yapmıştı. Bu sefer hızlı davrandılar ve Olympic Stüdyoları'nı elden çıkardılar. Yaklaşık 3.5 milyon pounda bir iş adamına satıldı. Yerle ilgili planlar arasında sinemaya dönüştürülmesi de var.

Satışın gerekçesi ise stüdyonun zarar ediyor olması. Stüdyonun önemi Rolling Stones, Beatles, Pink Floyd, Queen, Deep Purple ve Led Zeppelin gibi grupların dönem dönem albümlerini burada kaydetmiş olması. U2 da son albümü No Line On The Horizon'ı burada kaydetmişti.

EMI gibi bir şirketin böyle önemli stüdyoları satma aşamasına gelmesi, müzik sektöründeki düşüşün de bir yansıması.

1 yorum:

 1. Benim asıl takıldığım, şöyle tarihi-sosyal-kültürel açıdan önemli yerler satıldıktan sonra, bunları sinema, toplu konut, otopark vs. yapmak için satın alan ayıların varlığı.

  Olympic Studios'u görmüş biri olarak, iğne deliği kadar bir araziyi hangi angut yatırımcı sinema yapmak ister ki? Kaç senelik bir bina, bırak sinemayı falan, ne uğraşıyorsun.

  Herhalde artık devir böyle ve bu hırbolardan demek ki sadece bizim ülkemizde bulunmuyor. Demek ki İngiltere'de de AKM'yi yıkıp yerine otopark yapmak isteyen hödüklerden var.

  Eee, devir mangırı elinde tutan hayvanoğlu hayvanların devri.

  Okurlardan bu samimi sözlerim için sabır isteğini ve özürlerimi kabul etmelerini rica etmekten başka elden ne gelir?

  YanıtlaSil