3 Mart 2010 Çarşamba

Metallica Boykotu


Haberlere göre İsrail'li Metallica fanları, grubun 22 Mayıs'ta Tel Aviv Ramat Gan stadyumunda vereceği ilk İsrail konserinin mutluluğunu yaşarken, açıklanan yüksek bilet fiyatlarıyla şoka uğramışlar.

Konserin organizatörü Marcel Avram isimli şahıs, konserdeki en ucuz yerin bilet fiyatını 159 dolardan satmaya kalkışınca, fanlar da Facebook'tan konseri boykot etmeye karar vermişler. Şu ana dek 500'ün üzerinde hayran, konseri boykot kararı alanlar arasındaymış. Boykotçular, bilet fiyatlarının dünyadaki Metallica konser biletlerinin çok üzerinde olduğunu da belirtmişler.

Şimdi tabii bizim de dahil olduğumuz bazı ülkelerde Metallica'nın gelmesi, dünya üzeri bir olay. Acaba kaç kişi, bilet fiyatlarını boykot etmeye devam edip, kahramanları ülkelerine kırk yılda bir gelmişken, onları görme ve dinleme fırsatını kaçırır bilemeyiz ama bildiğim, yine bizim de dahil olduğumuz bazı ülkelerde Marcel Avram gibi organizatörlerin, belli sanatçı ve gruplara olan ilgiyi fırsat bilip, tutşununucunudöşeyelimabi tavrını sergilemesi.

Hala geçen yıllardaki Metallica konserlerinin fiyatlarını biliriz. Bu sene de halihazırda açıklanan evlat acısı gibi Eric Clapton bilet fiyatları yanında Metallica'nın çalacağı Sonisphere fiyatları nasıl olacak, göreceğiz.

Hani bazen diyorum ki, şu İsrail'in tepkisinden biraz biz rock severler de nasiplensek, şu bizim açgözlü organizatörlerin fazla para kazanma hırsını 2 kaşık suda boğuveririz. Böylece üniversite kampüsünde 300 TL'lik konser yapmama konusunda derslerini alırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder