28 Nisan 2010 Çarşamba

Floyd Kapaklarında Perde Arkası


Storm Thorgerson, Pink Floyd'un önemli albümleri Atom Heart Mother, Dark Side of the Moon, Wish You Were Here, Animals, The Momentary Lapse of Reason ve Division Bell'in albüm kapaklarını tasarlamış ve grup için klipler çekmiş çok çok önemli bir isim.

Thorgerson, en son bu harika albümlerin kapaklarını hazırlarkenki sırlarını aktarmış: Örneğin Dark Side of the Moon, bilinen üçgen prizmanın olduğu albüm kapağı fikri öncesinde meşhur çizgi roman kahramanı Silver Surfer'a benzeyen bir tiplemenin olduğu bir albümle piyasaya çıkabilirmiş. Ancak Pink Floyd üyeleri, Thorgerson'un favorileri arasında saymadığı üçgen prizma albümle piyasaya sürülmüş.

The Momentary Lapse of Reason'ın kapağındaki yataklar gerçekmiş ve burada hiçbir bilgisayar efekti kullanılmamış. Her biri demir olan 700 adet yatak, İngiltere'nin yağmurlu havasında fotoğrafın çekileceği sahile taşınmışç

Londra'daki Battersea güç istasyonunun fotoğrafını kapak olarak taşıyan Animals için bir kapak fikri de genç bir çocuğun anne-babasını mercimeği fırına verirken yakalaması anıymış.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder