11 Nisan 2010 Pazar

İmza Xavier Hernandez


Madrid'de gene hüsran vardı dün akşam. Herkesin suratında "gene olmadı" bakışı. İlk maçta Kaka'nın pasında Ronaldo kaçırmıştı, dün de Guti'nin pasında Van der Vaart kaçırdı. Ellerine geçen az fırsatı da değerlendiremiyor Madridliler.

Öteki tarafta ise Barcelona eksik kadroya rağmen gene topunu oynadı. %58 oranında sahip oldular topa. Goller ise harikaydı. Biraz onların üzerinde durmak istiyorum.

İlk gol; Messi faulle durduruluyor, yerde artistlik yapmak yerine hemen kalkıp pas istiyor. Xavi'ye topu attıktan sonra içeri koşusunu yapıyor ve gecenin yıldızı Xavi ayağının dışıyla inanılmaz bir pas atıyor. Daha top havadayken Messi ne yapması gerektiğinin farkında. Topu göğsünde kontrol edip sağa doğru indirerek daha ilk dokunuşta hem topu yumuşatıyor hem de rakibini geçiyor. Akıl dolu.

İkinci gol; gene maestro Xavi'den harika bir pas. Bu sefer Pedro'ya uzatıyor altın tepsiyi. Pedro'nun işi bitirdiği an ise gene ilk dokunuş anı. Topu o kadar güzel bir şekilde Arbeloa'nın tersine atıyor ki, Arbeloa'nın yapabileceği tek şey kırmızı kart almak. Sonrasında da çok güzel bir vuruşla topu kaleye yolluyor.

İki gol de ders niteliğinde. Keyif manyağı yapıyor bu takım adamı. Buyrun siz de izleyin.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder