13 Nisan 2010 Salı

Muse - Black Holes & Revelations


Benim en sevdiğim albümlerden. 2006 çıkışlı, Muse'un dördüncü albümü. Önceki albümlere kıyasla, bezginlikten biraz daha uzaklaşma ve vokalle gitardaki kirliliğin azalması ilk aklıma gelenler. Çıktığı dönem kimilerince yılın en iyi albümü seçildi, kimileri de yerin dibine soktu. Zevk meselesi.

Albümle ilgili ilginç birkaç nokta ise şöyle:

Grup albümü yazmaya Fransa'daki eski bir şatoda başlıyor. Albümün bir kısmı The Wall'un kaydedildiği stüdyoda kaydediliyor. Fakat bazı nedenlerden dolayı kayıtları New York'ta tamamlıyorlar.

Grup ilk kez prodüksiyon tarafına bulaşmaya başlıyor ve bu alandaki teknolojiyi öğreniyor. Albüm bittiğinde Bellamy, ilk kez bir albümü canlı nasıl çalacakları konusunda endişe etmediklerine söylüyor.

Cidden nerdeyse her şarkısını sevdiğim bir albüm. Tavsiye seçerken gerçekten zorlandım. Seçtiğim 3 parça ise şunlar: Map of the Problematique, City of Delusion, Exo-Politics ve Knights of Cydonia (3?4!).

"Black holes and revelations... they're the two areas of songwriting for me that make up the majority of this album. A revelation about yourself, something personal, something genuine of an everyday nature that maybe people can relate to. Then the black holes are these songs that are from the more ... unknown regions of the imagination."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder