10 Mayıs 2010 Pazartesi

Athena Geri Döndü


Athena, uzun bir aradan sonra yeni albümleri "Pis" ile geri döndü. Biraderlerin yeni maceralarında çıkış parçası, Serseri Mayın.

İlk başta Serseri Mayın'a adapte olamasam da, sonrasında parçanın başındaki gitar riff'inin beynimde döndüğünü hissettim ve o riff, beni şarkıyı tekrar dinlemeye iten şey oldu. Şimdi de şarkıdan baya hoşlanmış olduğumu belirteyim. Parçadaki gitar tonlarını özellikle çok güzel buldum.

Klipte biraderlere göre daha az tanıdığımız bir yüz var. Baterist Alican Tezer ki kendisi bugüne dek Ayyuka'da çalmıştı. Gruba kesin katıldı mı yoksa konser bateristi mi olacak, ileride kayıtlarda da çalacak mı bilinmez.

Klipte gerek kıyafetler olsun, gerek enstrümanlar olsun ya da şarkının kendisi olsun, grubun vokalisti Gökhan'ın İngiltere macerasının etkisi var sanırım. Parçayı dinler ve klibi izlerken ciddi anlamda İngiliz indie gruplarına benzerlikleri görülüyor. Özellikle son imajları ile grup Pete Doherty tarzına çok benzemiş gibi hissettim.

Son olarak notum, gerek Athena gerek MVÖ'nün son çalışmaları bana sanki şu hiç hazzetmediğim arabesk rock furyasının sonunun geldiğini gösteriyor, inşallah öyledir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder